Wiadomości/Plan zajęć
Drodzy Słuchacze!
Rozpoczynamy rok szkolny 2022/2023
Plan jest umieszczany w każdą środę przed zjazdem na stronie w strefie ucznia->plan zajęć->klikamy
link pod planem i wpisujemy hasło (HASŁO BĘDZIE UDOSTĘPNIONE PRZEZ SEKRETARIAT).
TERMINY ZJAZDÓW SEMESTR WIOSENNY 2022/2023
czerwiec 17 – 18 - ostatni zjazd sesja egzaminacyjna dla pozostałych
kierunków/semestrów
Plany lekcji Opiekun medyczny i Terapeuta zajęciowy -
Opiekun Medyczny i Terapeuta Zajęciowy
Plany lekcji Liceum Ogólnokształcące, Technik BHP
Liceum Ogólnokształcące i Technik BHP
TEMATY PRAC KONTROLNYCH SEMSTR WIOSENNY
Do każdej pracy należy dołączyć pierwszą stronę tytułową
STRONA TYTUŁOWA -OPIEKUN I TERAPEUTA
4.TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY SEM.II
10.TERAPEUTA ZAJĘCIOWY SEM.III ,ZAŁĄCZNIK NR1
11.TERAPEUTA ZAJĘCIOWY SEM.IV , JĘZYK MIGOWY KARTA
UWAGA!!!
Słuchacze Szkół Policealnych
Warunkiem ukończenia szkoły jest przystąpienie do Egzaminów Zawodowych .Każdy słuchacz ma obowiązek złożenia deklaracji. Mamy dwie sesje styczniową i czerwcową w zależności kiedy dany semestr kończy szkołę.Deklaracje składamy pół roku przed ukończeniem szkoły tz: na sesję styczniową ( zimową)do 15 września, na sesję czerwcową ( letnią) do 7 lutego.Druki deklaracji dostępne są w sekretariacie szkoły.
UWAGA!!!
Słuchacze Liceum Ogólnokształcącego
Deklaracje na egzamin maturalny sesja maj, należy składać do 30 września.
EGZAMIN ZAWODOWY
Podstawa prawna:
Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 kwietnia 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (DzU 2015, poz. 673)
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych (DzU 2007, Nr 83, poz. 562)
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 lutego 2012 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków i sposobuoceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych (DzU 2012, poz. 262)
Absolwent Szkoły Policealnej, jest przygotowany do zewnętrznego egzaminu zawodowego w danym zawodzie. Nauczyciele przygotowują słuchaczy do egzaminów zawodowych, zgodnie z obowiązującymi standardami egzaminacyjnymi.
Egzamin zewnętrzny z przygotowania zawodowego składa się z dwóch etapów:
I. Części teoretycznej, która zawiera 50 pytań testowych, związanych z rynkiem i prawem pracy
II. Części praktycznej, która polega na konstruowaniu przez zdającego projektu realizacji prac, zgodnie z podanymi założeniami.
Słuchacze, którzy otrzymują: 50% punktów za pierwszą część etapu teoretycznego, 30% punktów za drugą część etapu teoretycznego oraz 75% punktów za część praktyczną, zdają egzamin i otrzymują certyfikaty potwierdzające kwalifikacje zawodowe.
Dokument potwierdzający uzyskanie tytułu technika w wyniku zdania egzaminu zewnętrznego jest szansą na uzyskanie atrakcyjnej pracy na terenie wszystkich krajów Unii Europejskiej.
Egzaminy odbywają się w czerwcu lub w styczniu.
Przebieg egzaminu z kwalifikacji w zawodzie
Egzamin z danej kwalifikacji składa się z:
części pisemnej - 60 min.;
części praktycznej - od 120 do 240 min. w zależności od zawodu.
Egzamin z kwalifikacji uważa się za zdany, jeśli słuchacz (absolwent) uzyska co najmniej 50% punktów z części pisemnej i co najmniej 75% z części praktycznej.
Tytuł technika - potwierdzenie kwalifikacji w zawodzie, otrzymuje osoba, która zdała pozytywnie egzaminy z każdej kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie.
Słuchacz, który nie zdał jednej części egzaminu z danej kwalifikacji lub żadnej z części, albo nie przystąpił do egzaminu w wyznaczonym terminie, może przystąpić w trakcie nauki do egzaminu w innym terminie ogłoszonym przez dyrektora OKE oraz dwukrotnie po ukończeniu szkoły.
Deklaracje do Egzaminów Zawodowych dostępne są w sekretariacie szkoły jak również na stronie OKE Łódź. Należy je składać pół roku przed ukończeniem szkoły tz:FORMUŁA 2019 na sesję styczniową do ( zimową) do 15 września, na sesję czerwcową ( letnią) do 7 lutego.
EGZAMIN MATURALNY
Do egzaminu maturalnego mają prawo przystąpić wszyscy absolwenci Liceum Ogólnokształcącego. Szkoła organizuje nieodpłatne, dodatkowe zajęcia edukacyjne przygotowujące do egzaminu maturalnego z przedmiotów, z których słuchacze zdają w danym roku szkolnym. Każdy słuchacz, który uczęszcza regularnie na zajęcia obowiązkowe jak i dodatkowe, nie ma problemu z egzaminem maturalnym. Przygotowaniu słuchaczy do egzaminu maturalnego służą opracowane w ramach systemu przez Centralną Komisję Egzaminacyjną wraz z Okręgowymi Komisjami Egzaminacyjnymi: standardy wymagań egzaminacyjnych, które zostały opublikowane w rozporządzeniu MEN (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej zdnia 25 czerwca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania sprawdzianu, egzaminu gimnazjalnego i egzaminu maturalnego (Dz.U.2015, poz. 959) oraz w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30kwietnia 2007 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych (Dz.U. 2007, Nr 83, poz. 562 - Egzamin maturalny w „starej” formule).
Na stronie OKE Łódź w zakładce Egzamin maturalny znajdziecie Państwo więcej informacji.
Jednym z warunków przystąpienia do Egzaminu Maturalnego jest złożenie deklaracji do 30 września.
Deklaracje do Egzaminu Maturalnego dostępne są w sekretariacie szkoły ,jak również na stronie OKE w Zakładce Egzamin Maturalny- Deklaracje.